
I Pastini
Antico Locorotondo DOP – I Pastini
€ 11,50
Aantal flessen
Totaal € 11,50 voor 1 fles
Alcohol: we vragen je leeftijd bij elke bestelling, en opnieuw bij bezorging. Nix18.
- Appellatie
- Antico Locorotondo
- Herkomst
- Itria-vallei, Puglia, Italië

I Pastini
€ 11,50
Aantal flessen
Totaal € 11,50 voor 1 fles
Alcohol: we vragen je leeftijd bij elke bestelling, en opnieuw bij bezorging. Nix18.
Grape-to-Glass
Van de stok tot jouw glas, zonder anonieme schakel ertussen.
Max kent de streek, de wijnmakers en de manier waarop ze werken. Het zijn relaties van jaren, geen namen op een lijst. Daardoor weet hij bij elke fles waarom hij smaakt zoals hij smaakt, en kan hij je dat ook vertellen.
Lees waarom Awake zo inkooptDaar is weer zo een schitterende witte wijn van I Pastini. Antico is geboren uit een blend van de drie autochtone druiven: 60% verdeca, 35% Bianco d’Alessano en 5% Minutolo. De naam Locorotondo verwijst naar het gelijknamige dorpje iets verderop. Dit prachtige sfeervolle Italiaanse dorp ademt het zuid Italiaanse leven. Vol delicatessen winkels, goede koffie en… wijn! Antico is een witte wijn met een BOB (beschermde oorsprongsbenaming) die kenmerkend is voor de frisse mineraalrijke wijnen uit de Itria Vallei. Zoals de naam al doet vermoeden, is de vinificatie “antiek” volgens de traditie van de oude boeren en wijnproducenten in de Itria-vallei. In het glas een lichte strogele kleur met groenachtige reflecties gekenmerkt door een fruitige maar droge en volle smaak dat lang in de mond blijft. Jong gedronken wijn, uitstekend als aperitief,
De maker

Wijnmaker · Itria-vallei, Puglia, Italië
Wijnmaker Gianni Carparelli maakt frisse, mineraalrijke witte wijnen van inheemse druiven, op 350 meter hoogte in de Itria-vallei.
In Puglia staat de rode druif meer aangeplant dan de witte, maar in de Itria-vallei voelen de witte druiven zich juist thuis. Wijnmaker Gianni Carparelli legt hier zijn ziel en zaligheid in frisse, mineraalrijke witte wijnen van inheemse variëteiten als Verdeca, Bianco d’Alessano en Minutolo. Zijn wijngaarden liggen op 350 meter hoogte, van zonsopgang tot zonsondergang in de zon.
Misschien ook iets